Przejdź do treści
Strona główna » Krzysztof Lis – „Widok z okna sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach na dom p. Bednarek, w tle Szkoła Podstawowa – 1968 r.”

Krzysztof Lis – „Widok z okna sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach na dom p. Bednarek, w tle Szkoła Podstawowa – 1968 r.”

W centralnej części obrazu znajduje się drewniany, otoczony wysokimi brzozami, a ogrodzony płotem – równie drewnianym – dom pani Bednarek. Posiada on jedno okno od frontu, spadzisty dach oraz ceglany komin. W skład jego kolorystyki wchodzą odcienie szarości i brązu. Na podwórku, pozostałych placach, chodniku i ulicy piętrzy się gruba warstwa śniegu. Płot składa się głównie z desek. Jedynie po prawej stronie podwórka widać na wpół przezroczyste ogrodzenie złożone z siatki i stabilizujących konstrukcję słupków. Dzięki zastosowaniu ptasiej perspektywy, dom pani Bednarek zakrywa sobą znajdującą się w tle szkołę podstawową jedynie w niewielkim fragmencie. Do nieba użyto jasnego i dość intensywnego błękitu. Chmury namalowane po prawej stronie nieba są równie jasne co leżący na ziemi śnieg.

Skip to content